Вівторок, 29.09.2020, 23:56                                                      +38(06452)2-89-87     library@snu.edu.ua    Години роботи    Запис до бібліотеки
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Власні БД
Доступ до баз даних

Інформація про бібліотеку

      Наукова бібліотека Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (НБ СНУ ім. В.Даля) завжди була і є одним з основних підрозділів університету і повною мірою розділила його долю, пройшла разом з ним непростий шлях - досить успішний шлях становлення, розвитку і модернізації бібліотеки як інформаційно-освітнього центру університету.

Історія

Починалося становлення бібліотеки навесні 1923 року, коли вечірній робітничий технікум (звідси йдуть джерела сучасного закладу) одержав 29 травня перші книжки: 30 книг з інженерних та 7 книг з математичних наук, 25 книг з загальноосвітніх дисциплін. Цей день вважається датою заснування нашої бібліотеки. Спеціального приміщення і штату бібліотеки не існувало. Штатним розкладом була передбачена одна одиниця бібліотекаря. З 1926 року на посаді „бібліотечного рахівника” працювала Катерина Львівна Акулова.

Під час Другої світової війни бібліотека разом з університетом була евакуйована до міста Омськ, де і залишилась започаткувавши бібліотеку Омського державного технічного університету.

У липні 1945 року була створена Ворошиловградська філія Харківського механіко-машинобудівного інституту. Формування фонду бібліотеки в цей час відбувалося за рахунок надходжень літератури з фондів бібліотеки цього закладу. Штатним керівником бібліотеки була призначена Антоніна Яківна Голяєва. У 1947 році книжковий фонд налічував 3867 примірників. З них навчальної – 1515, наукової – 2207, художньої – 135 примірників. Штат працівників бібліотеки – сім співробітників.

Великий вклад у розвиток бібліотеки внесла директор бібліотеки Таісія Григорівна Смирнова, яка завідувала нею з 1961 по 1979 рік. Бібліотека одержала окреме приміщення з читальним залом площею 132 м2. За цей період значно зріс штат бібліотеки і налічував вже понад 20 осіб, почав працювати міжбібліотечний абонемент. Започаткована картотека праць вчених інституту. Бібліотечний фонд становив вже понад 43 тисячі примірників, обслуговувалось понад 2 тисячі читачів, серед них 160 викладачів і співробітників закладу. Видача літератури становила понад 57 тисяч примірників.

З 1979 по 2001 роки бібліотеку очолювала Холод Віра Дмитрівна. Значне зростання фонду, розгортання роботи з вітчизняними та іноземними студентами, науково-дослідницька робота вимагали додаткових приміщень для бібліотеки. Неможливо уявити собі, що нове чотирьох поверхове  приміщення було збудовано за 2 роки, 1985-1986, ударними темпами і зусиллями всього інституту: студентами, викладачами, співробітниками структурних підрозділів. У новій споруді почалося нове життя. Штат поповнився 20 новими співробітниками, відкрились 6 читальних залів на 450 посадкових місць і 3 абонементи – навчальної, наукової та художньої літератури. Розгорнув роботу новий відділ культурно-просвітницької роботи. Масові заходи проходили в літературній вітальні. Фонд поповнювався новою літературою, почав надходити обов’язковий примірник авторефератів дисертацій вчених ЗВО України. Бібліотека очолила методичне об’єднання бібліотек закладів вищої освіти Луганської області.

З вересня 2001 року обов’язки директора бібліотеки деякий час виконував професор Соколов Володимир Ілліч. За його ініціативою та підтримкою 24 вересня 2001 року бібліотеці університету був наданий статус Наукової. Без його допомоги і підтримки успішна робота бібліотеки була б неможливою. З жовтня 2001 року бібліотеку очолює к.т.н., доц. Єпіфанова Ольга Вікторівна. Почався етап автоматизації всіх бібліотечно–бібліографічних процесів, входження у світовий інформаційний простір. З’явився відділ комп’ютерного забезпечення та інформатизації бібліотечно-бібліографічних процесів. Робота проводилася досить активно. На початок 2014 року комп’ютерний парк бібліотеки налічував 31 комп'ютер – 28 робочих станцій, 3 сервери, 8 принтерів, 2 сканери, 5 зчитувальних сканерів, копіювальний апарат, 1 БФП, швидкісний сканер. Фонд бібліотеки – 830 тис. примірників. 13,5 тис. читачів. Штат бібліотеки – 60 співробітників. була повністю впроваджена автоматизована бібліотечно-бібліографічна система «УФД - Бібліотека». Автоматизовані всі процеси. Для читачів функціонували:
- сайт бібліотеки,
- електронний каталог (налічував 190 тисяч записів), доступ до якого здійснявся через сайт бібліотеки,
- електронна бібліотека (3,5 тис. повнотекстових джерел навчальної літератури),
- інституційний репозитарій наукових публікацій вчених університету (3 тис. повнотекстових джерел),
- унікальний фонд -1200 дисертацій науковців, 10 тис. авторефератів дисертацій.

Сьогодення
У 2014 році в зв'язку з військовими діями на Сході України, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля з м. Луганську був переміщений до м. Сєвєродонецьк Луганської області. З жовтня 2014 року згідно з наказом Міністерства освіти і науки роботу СНУ ім. В. Даля та навчальний процес було відновлено на базі свого відокремленого структурного підрозділу (Сєвєродонецького технологічного інституту). 
Друга евакуація для бібліотеки була болюча. В окупованому Луганську залишився весь фонд бібліотеки, електронні інформаційні ресурси були знищені. Під час бойових дій в бібліотеці був розташований військовий шпиталь. Будівля бібліотеки постраждала.
16 лютого 2015 року наказом по університету була проведена реорганізація шляхом злиття Наукової бібліотеки університету та бібліотеки Технологічного інституту (м. Сєвєродонецьк). Загальна площа приміщення бібліотеки
390 кв. м, книгосховища – 272.

На сьогодні Наукова бібліотека Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля є бібліотекою переміщеного ВНЗ.

Універсальний книжковий фонд налічує понад 139 тисяч документів. Щорічно бібліотека обслуговує понад 4 000 користувачів. Сучасні засоби телекомунікацій дозволяють розробити нові ефективні навчальні технології, що підвищують якість і доступність освіти, заснованої на дистанційних, віртуально-тренингових та інших інноваційних методах. Наукова бібліотека СНУ ім. В.Даля стає одним з основних компонентів якісної нової системи освіти. Своєю основною діяльністю ми вважаємо створення та забезпечення доступності власних інформаційних ресурсів і ресурсів Інтернет-користувачам мережі для ефективного розвитку освітньої та наукової діяльності університету на основі максимально повного задоволення інформаційних потреб науковців, викладачів та студентів.

В сучасних умовах бібліотека  працює й інформаційно забезпечує освітній, науковий та виховний процеси в університеті.ІНФОРМАЦІЙНІ  ПОСЛУГИ, ЩО  НАДАЄ  БІБЛІОТЕКА:

· послуги з комплектування інформаційними ресурсами;

· проведення інформаційного пошуку матеріалів на запит студентів та викладачів університету в бібліотеках України та мережі Інтернет (як в друкованій, так і в електронній формі);

· складання рекомендаційних списків додаткової літератури до дисциплін, що викладаються в університеті;

· інформації щодо книгозабезпечення за навчальними дисциплінами;

· тематичний пошук і складання бібліографічних покажчиків;

· визначення класифікаційного індексу УДК до наукової роботи ;

· редагування списків літератури до курсових, дипломних проектів  та наукових робіт згідно до державних стандартів;

· виконання бібліографічних довідок;

   · послуги з інформаційно-бібліографічного навчання користувачів;

· послуги з розміщення публікацій в репозитарії eEast-UkrNUIR;

· розміщення на сайті наукового надбання університету (наукові видання, матеріали університетських наукових конференцій, семінарів тощо);

· інформаційно-аналітичні послуги щодо індексів цитування авторів;

· послуги віртуальної довідки;

· послуги міжбібліотечного абонемента (МБА) та електронної доставки документів (ЕДД);

· презентації інформаційних ресурсів, віртуальні виставки;

· методичні консультації з питань проведення інформаційного пошуку  в мережі  Інтернет, електронних БД і ресурсах бібліотек України та світу, архівах відкритого доступу;

· послуги з організації та проведення культурно-масових заходів.

Читачі НБ СНУ ім. В.Даля мають можливість у читальному залі скористатися бездротовим доступом до Інтернет на базі технології Wi-Fi зі своїх ноутбуків та мобільних пристроїв.

 


ГРАФІК РОБОТИ :

 з понеділка по п'ятницю - з 9-00 до 17-30; перерва з 13-00 до 13.30 
 субота: з 8-00 до 16-30; перерва з 12-00  до 12.30 ;
 неділя - вихідний день;
 остання п'ятниця місяця - санітарний день.АДРЕСА:

м.Сєвєродонецьк, вул. Донецька, 43, Навчальний корпус, ауд. 201-202.

Для розсилки : СНУ ім. В.Даля (для бібліотеки)    проспект Центральний, 59-а, 93400, м. Сєвєродонецьк, Україна. 


КОНТАКТИ :

E-mail:  бібліотеки                                                     library@snu.edu.ua

інформаційно-бібліографічна служба                     bibliosnu@ukr.net

SEO оптимизация
официальный сайт aristosolimp.ru. Тормозная жидкость в автосервисе. This is example


Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Прогноз погоди
Бібліотека
в соцмережах
Бібліотека у ВКонтакті Бібліотека у Фейсбуці Бібліотека у Google+ Канал бібліотеки у YouTube
Сервіси
для користувачив

Віртуальна довідкова служба


Програма для перегляду файлів PDF


Програма для перегляду файлів DJView


Екранна лупа (для користувачів з вадами зору)


Переклад сайту (Translation site)
Творча поличка бібліотеки
Знаменні дати
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Бібліотекар on-line!
Запрошуємо скористатися!

Архів записів
Конструктор сайтів - uCoz