Поради щодо оформлення бібліографічних джерел
Невід’ємним елементом будь-якої наукової праці є її бібліографічний апарат – бібліографічні посилання, а також прикнижкові та пристатейні списки. Його завдання – ознайомити читача з джерелами цитат і запозичень; допомогти знайти згадувані в тексті документи; інформувати про публікації на подібні теми; допомогти у виборі літератури за темою дослідження; дати можливість автору стиснути виклад, пославшись на праці, в яких висвітлені ним питання розглянуто повніше, докладніше або з іншого погляду.
Правильне використання цитат та оформлення посилань у наукових роботах є важливою складовою дотримання принципів академічної доброчесності та сприяє якісному інтегруванню українських дослідників у світову систему наукової комунікації. Правила оформлення посилань та цитувань включено в систему міжнародних стандартів ISO17 та Державних стандартів України:
Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах: методичні рекомендації.
Портал VAK.in.ua, присвячений полегшенню процедури оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України
Сервіси та генератори для оформлення цитувань за різними стилями:
-
Grafiati – сервіс автоматичного оформлення бібліографічних посилань і створення списків використаних джерел за ДСТУ 8301:2015, ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 та різними стилями (інструкція)
-
Реферативний менеджер - сервіс ONAFT4Ref Manager для автоматизованого оформлення бібліографічних посилань та бібіліографічного опису
-
EndNote Online – інструмент для роботи з бібліографічними записами і оформлення списків бібліографії за різними стандартами. Відеоінструкція "EndNote Online: Оформление статей по ГОСТу и требованиям международных журналов" , Інструкція з використання бібліографічного менеджера EndNote Online
-
VAK.in.ua – сервіс оформлення наукових джерел відповідно до вимог Вищої атестаційної комісії (ВАК) України
-
Zotero - це безкоштовний інструмент з відкритим кодом для роботи з посиланнями.
-
Mendeley - універсальний бібліографічний менеджер для управління бібліографічною інформацією, що дозволяє зберігати і переглядати наукові праці у форматі PDF, та академічна соціальна мережа. Може працювати як безкоштовне програмне забезпечення на комп'ютері , так і онлайн. Інструкція по роботі з Mendeley.
-
Онлайн-генератор бібліографічного опису CM APA. На сайті можна заповнити форму та згенерувати описи використаної літератури в форматах MLA, APA, TURABIAN, CHICAGO.
-
Easybib MLA - створить цитати у форматах MLA, APA і Chicago для вашої бібліографії
-
Онлайн-генератор посилань та списків цитувань CiteThisForMe (створює бібописи в гарвардському стилі, APA, MLA).
Приклади оформлення бібліографічних джерел
|