Перевірка на плагіат
4 квітня 2018 року Міністерство освіти і науки України підписало з компанією “Антиплагіат” Меморандум про перевірку наукових робіт на плагіат. В рамках дії меморандуму передбачається:
-
безкоштовна перевірка дисертаційних робіт протягом 7 років;
-
безкоштовна перевірка наукових публікацій в університетських виданнях протягом одного року для тих закладів вищої освіти, яким ця можливість ще не надавалась;
-
підготовка спільних навчальних матеріалів у сфері академічної доброчесності;
-
розробка пропозицій щодо нормативно-правового забезпечення, а також проведення спільних публічних заходів з питань академічної доброчесності.
Більше можна дізнатись на сайті Міністерства.

Система пошуку плагіату в академічних текстах для університетів
Перевіряємо роботи на плагіат за допомогою Unichek
Наш навчальний заклад “ЗА” дотримання принципів академічної доброчесності і підвищення якості освіти. Саме тому ми прийняли рішення про обов’язкове використання сервісу з перевірки робіт здобувачів вищої освіти на плагіат – Unichek.
Що таке Unicheck?
Unichek – це сервіс з перевірки робіт на плагіат, створений українськими розробниками у 2014. Він може використовуватись як окрема програма онлайн, а також інтегруватись з навчальними системами (LMS-Learning Management Systems, як Moodle, Canvas, Sakai, Blackboard…, що використовуються університетами, академіями, тощо. Більше 45 українських університетів уже використовує даний сервіс. Також сервіс активно використовується закордоном (США, Іспанія, Бельгія…)
Що вміє Unicheck?
-
Для роботи із сервісом достатньо комп'ютера з підключенням до інтернету;
-
Надавати доступ будь-якій кількості викладачів ВНЗ для одночасної та паралельної роботи із сервісом;
-
Надає зручний та легкий інтерфейс користувачу для роботи на декількох мовах;
-
Швидко перевіряє роботи на ознаки плагіату різними способами, порівнюючи їх з інтернет джерелами в реальному часі; усіма роботами, що вже завантажили у свої акаунти викладачі, між собою та власній базі робіт навчального закладу;
-
Генерує інформативний звіт про перевірку текстів у різних форматах (PDF, DOC, DOCX, ODT, RTF, TXT, HTML, ZIP);
-
Надавати можливості одночасної перевірки до 100 робіт через інтернет та до 35 робіт через внутрішню базу із одного акаунту!;
-
Надає можливість перегляду документу та роботи із ним в системі без зміни його форматування;
-
Зручна робота та зберігання файлів в системи та можливість їх скачування;
-
Знаходить текстові збіги у роботах, що написані українською, англійською, німецькою, іспанською та іншими мовами;
-
Виділяє усі текстові збіги кольором та надає список посилань на оригінальні джерела, які можна переглянути за допомогою системи в зручному інтерфейсі;
-
Дає можливість самостійно регулювати параметри пошуку плагіату;
-
Знаходить та дає можливість вилучати правильно процитовані речення та список використаної літератури;
-
Надає можливість формувати базу робіт як у системі так і є можливість підключення сервісу до внутрішньої бази університету;
-
Автоматичне визначення заміни символів і літер в тексті, а також зворотна автоматична підстановка в текст правильних і пошук на плагіат;
-
Можливість дистанційної роботи із студентами;
-
Надає можливість викладачам коментувати роботи студентів.

Плагіат — привласнення авторства на чужий твір науки, літератури, мистецтва або на чуже відкриття, винахід чи раціоналізаторську пропозицію, а також використання у своїх працях чужого твору без посилання на автора (Великий тлумачний словник сучасної української мови. — К.; Ірпінь; ВТФ «Перун», 2005. С. 977).
Юридичне визначення цього терміна вперше з'явилося в українських нормативних документах лише в липні 2001 року в новій редакції Закону України «Про авторське право і суміжні права».
В освітньо-науковій сфері плагіат найчастіше виражається в публікації під власним іменем чужого тексту або у запозиченні фрагментів чужого тексту без зазначення джерела запозичення.
Детальніше прочитати про плагіат та правила цитування можна за посиланнями:
З метою належної реалізації норм Законів України «Про освіту» та «Про вищу освіту», що стосуються дотримання основних принципів академічної доброчесності та системного підходу до розвитку методів та засобів виявлення плагіату в освітньому просторі, Міністерством освіти і науки України розроблено Рекомендації щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах (авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо)
Розширений глосарій термінів та понять із академічної доброчесності
Матеріали було розроблено в межах Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні – SAIUP за підтримки Посольства США.
Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP)
Програми для перевірки тексту на унікальність (безкоштовні):
Одна з кращих і найшвидших програм для перевірки будь-яких текстів на унікальність.
Для перевірки тексту, досить просто його скопіювати у вікно з програмою і натиснути кнопку перевірки, сайти, де знайшлися такі ж шматки тексту, відображаються в нижньому вікні програми.
Аналог Advego Plagiatus, правда, перевірка тексту триває довше і перевіряється він більш ретельніше. Зазвичай, у цій програмі відсоток унікальності тексту нижче, ніж у багатьох інших сервісах.
Користуватися їй так само просто: спочатку потрібно скопіювати текст у вікно, потім натиснути кнопку перевірки. Через десяток-другий секунд програма видасть результат.
Онлайн сервіси перевірки на плагіат.
Подібних сервісів багато. Всі вони працюють з різними параметрами перевірки, з різними можливостями та умовами.
Найцікавіші сервіси, якими користуються більшість перевіряючих:
- ANTIPLAGIAT http://www.antiplagiat.ru/ — ідея сервісу полягала спочатку в перевірці на плагіат курсових та дипломних робіт. Він дійсно корисний для студентів і аспірантів, але дуже слабенький при перевірці звичайних текстів. У загальному і цілому, можете користуватися для будь-якої початкової перевірки на унікальність, але до результатів варто ставитися з підозрою. Краще підкріпити їх результатами в інших системах. Без реєстрації можна перевіряти за раз до 5000 символів, що цілком прийнятно і цього навіть майже завжди вистачить, але можна і зареєструватися.
- CONTENT-WATCH http://www.content-watch.ru/text/ — ще один онлайн сервіс. При перевірці на унікальність він використовує власний алгоритм пошуку в Інтернеті сайти можуть містити матеріали повні або часткові копії заданого тексту. Реєструватися для перевірки на сайті не потрібно . На основі запропонованих варіантів підраховується загальна унікальність тексту у відсотках, а також унікальність щодо кожної знайденої сторінки з збігами. Є можливість подивитися, які частини тексту були знайдені на кожній з проаналізованих сторінок. При цьому існує відмінна можливість ігнорувати певний сайт. До обмежень відноситься довжина тексту до 3000 символів (розширюється до 10.000 символів після реєстрації); до 5 запитів в день на одного користувача (20 після реєстрації).
- TEXT.RU http://text.ru — за заявами розробників, це найбільш просунутий сервіс. Він здійснює перевірку на плагіат онлайн за алгоритмом, який вміє наступне:
- захищати від неякісного рерайта зі зміною кожного п'ятого чи четвертого слова (в текстах, написаних так само, буде виявлений високий відсоток збігів з першоджерелом);
- виявляє просту перестановку слів, фраз і пропозицій місцями; не допоможе і зміна відмінків, часів і інших граматичних категорій слова; не зіграє ролі додавання в вихідне пропозицію нових слів.
Безкоштовна онлайн перевірка тексту, реєстрація не потрібна. Працює спритно, після перевірки надає звіт з відсотком унікальності, числом знаків з проблемами і без них.
- StrikePlagiarism.com ― антиплагіатна інтернет-система, яка автоматично перевіряє оригінальність тексту. У системи простий і зручний для користування інтерфейс. Документи можна завантажувати в систему в багатьох популярних форматах (DOC, ODT, TXT, PDF), відсутні обмеження на обсяг документу. Текст порівнюється з ресурсами інтернету та базою даних системи.
- PR-CY.ru ― дозволяє не тільки перевірити вашу статтю на унікальність, але і знайти сайти, на яких вона опублікована. Проста і швидка перевірка. Реєстрація не потрібна.
- PlagiarismCheck розроблена в 2011 році і з тих пір обслуговувала понад 77 000 користувачів з 72 країн світу.
10 корисних сервісів для перевірки англомовних першоджерел на плагіат
1. http://www.plagtracker.com/
2. http://www.scanmyessay.com/
3. http://www.plagscan.com/seesources/analyse.php
4. http://plagiarismdetector.net/
5. http://sourceforge.net/projects/antiplagiarismc/
6. http://www.duplichecker.com/
7. http://www.paperrater.com/
8. http://plagiarisma.net/
9. http://www.plagiarismchecker.com/help-teachers.php
10. http://www.plagium.com/
|