Добірки електронних ресурсів
|
Ресурси відкритого доступу
Додаткова інформація про відкритий доступ та ресурси:
Наукові пошукові системи
- Scholar.google. Пошукова система по науковій літературі. Пошук за статтями великих наукових видань, по архівам препринтів, публікаціям на сайтах університетів, наукових товариств та інших наукових організацій. Розраховує індекс цитування публікацій, дозволяє знаходити статті, що містять посилання на ті, що вже знайдено. Є самостійним пошуковим сервером. Спеціалізується на пошуку статей та книг. Є бета-версією і постійно оновлюється. Пропонується пошук не тільки на серверах публічного домену Інтернет, але й в пошукових масивах деяких комерційних систем, таких, як ACM, Cambridge Scientific Abstracts, IEEE, Ingenta, архівних систем видавництв Blackwell, Sage, Springer, Taylor &Francis, Wiley та інших, список яких розширюється. Наявність посилань на книги, що релевантні пошуку, забезпечує співпраця системи з базою даних WorldCat (OCLC). Результати пошуку в системі збагачені додатковою інформацією:
- по механізму цитування,
- наявністю матеріалів у відомих бібліотеках світу,
- можливістю замовлення повнотекстових документів за допомогою систем доставки документів – партнерів GOOGLE,
- можливістю отримання повного тексту документу, якщо він належить до систем відкритого доступу.
- Scirus. Універсальна наукова пошукова система. Здійснює повнотекстовий пошук по статтям журналів більшості великих іноземних видавництв (біля 17 млн. статей), статтям у великих архівах статей і препринтів, науковим ресурсам Internet (більше 250 млн. проіндексованих сторінок)
- Scienceresearch. Наукова пошукова система, яка здійснює повнотекстовий пошук у журналах багатьох великих наукових видавництв, таких як Elsevier, Highwire, IEEE, Nature, Taylor & Francis та ін.
- FreeFullPDF.com. Пошукова система наукової літератури (найактуальніша інформація з найкращих джерел для інноваційних проектів). Пошук проводиться лише на відібраних сайтах. Охоплення: понад 80 млн. повнотекстових наукових статей.
-
Science Research Portal Наукова пошукова система, що здійснює повнотекстовий пошук в журналах багатьох крупних наукових видавництв, таких як Elsevier, Highwire, IEEE, Nature, Taylor & Francis і ін. Шукає статті і документи у відкритих наукових базах даних: Directory of Open Access Journals, Library of Congress Online Catalog, Science.gov і Scientific News.
- Windows Live Academic Бета-версія наукової пошукової системи від Microsoft. Призначена для пошуку наукових статей як у відкритих архівах, так і в архівах видань з платним доступом.
- ResearchIndex Наукова пошукова система, що індексує статті в Postscript і PDF форматі з наукових веб-сайтів. Багато статей (за бажанням авторів) доступні для безкоштовного скачування. Окрім повнотекстового пошуку по статтях система також здійснює пошук посилань на дану публікацію або автора.
Спеціалізовані пошукові системи :
Математика
- Zentralblatt MATH database Пошук математичних статей починаючи з 1931 року. База даних створена Європейським математичним суспільством і Гейдельбергськой Академією наук. Містить більше 1.8 млн. документів.
- Directory of Mathematics Preprint and e-Print Servers Каталог посилань на архіви препрінтов і електронних публікацій по математиці. Творці ставлять своєю метою зібрати дані про всі подібні ресурси по всьому світу.
Хімія
Електронні ресурси вільного доступу
- Наукова періодика України - колекція понад 2,2 тис. журналів та збірників наукових праць України. Ресурс Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.
- Бібліотека авторефератів - повнотекстова електронна база авторефератів дисертацій, захищених в Україні з 1998 по 2012 рр. Ресурс Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського.
- Відкриті архіви України - електронні архіви, що надають відкритий доступ до наукових праць власних інституцій.
- Електронні архіви України - відкриті е-архіви в інституціях України.
- VSL Open. Спеціалізований інструмент для пошуку широкого спектру наукових публікацій та баз даних.
- Academicjournals. Повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
- Elsevier. Журнали відкритого доступу від видавництва Elsevier.
- Journals4Free. Портал академічних журналів відкритого доступу (понад 7000). Пошук можна здійснювати за категоріями, мовою чи присутністю в базах даних: Scopus,PubMed, ISI Master.
- Electronic Journals Library. Колекція електронних академічних журналів. Нараховує понад 64 тис. назв, з них у безкоштовному доступі - 29 тис.
- Springer_journals. Повнотекстові журнали міжнародного наукового видавництва Springer з медичних, соціальних, фізичних, технічних наук англійською мовою.
- Springer_books. Книги міжнародного наукового видавництва Springer.
- Versita Open. Платформа відкритого доступу видавництва Versita надає безкоштовний доступ до академічних журналів з різних дисциплін. Колекція нараховує понад 200 назв наукових журналів, що належать багатьом університетам та дослідним інститутам.
- ABC Chemistry. Добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які в постійному вільному повнотекстовому доступі, інша – журнали в тестовому доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.
- ArXiv.org. Підтримується Cornell University (США). Надає безкоштовні пошукові послуги по доступу до колекції наукових публікацій, які добровільно надані персональними авторами для вільного розповсюдження. Спеціалізується в галузях:
- комп’ютерних наук,
- астрофізики,
- фізики,
- математики,
- квантової біології.
Документи зберігаються у власному пошуковому архіві системи. Кожен бажаючий після реєстрації має змогу не тільки отримувати повнотекстові документи, але і розміщувати повні тексти власних публікацій.
- OAIster. Підтримується University of Michigan (США). Надає безкоштовні пошукові послуги. Позиціонує себе, як об’єднаний каталог цифрових ресурсів. Містить текстові, графічні, аудіо-, відеодокументи та набори даних. Інформація надається більше ніж 750 інституціями, що мають можливість включати власні документи у пошуковий масив системи у форматі посилань. Документальний архів нараховує майже 11 млн. записів. Після виконання пошуку, кожний конкретний документ отримується з сайту організації-партнера, яка надала в репозитарій посилання на документ.
- Springer & Kluwer Academic Journal Searching.Springer & Kluwer Academic Journal Searching - реферативно-бібліографічна база, що містить понад 1200 журналів видавництва Springer та Kluwer. Також сюди входить 300 періодичних видань з суспільних наук (дисциплінарні колекції: Business & Management, Economics, Education, Humanities, Law, Philosophy, Psychology, Social Sciences, Statistics). Серед журналів, що містить даний ресурс, такі відомі, як Economic Theory, Public Choice, Theory and Society, Journal of Population Economics, Journal of Cultural Economics, Crime, Law and Social Change і т.д. За більшістю видань є доступним досить глибокий архів.
- EZB. Elektronische Zeitschriftenbibliothek - електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга; доступ до змісту журналів та до повних текстів статей.
- E-LIS. Найбільший міжнародний відкритий електронний архів з бібліотекознавства та інформаційних наук.
- Cogprints. Cognitive Science EPrint Archive - відкритий репозитарій з когнітивних наук (психологія, нейрологія, лінгвістика, комп'ютерні науки, філософія, біологія).
- NARCIS. Архів, що містить наукові публікації та докторські дисертації з університетів та наукових установ Данії. Більшість публікацій доступна у повних текстах.
- CiteSeerx.Електронна бібліотека публікацій з комп’ютерних наук. Містить широкий спектр додаткових можливостей з аналізу автономного індексу цитування (Autonomous Citation Indexing - ACI), пошуку та аналізу статей.
- Google Book Search. Світова електронна бібліотека книг.
- National Technical Information Service (NTIS). База містить реферати наукових досліджень. Містить велику кількість німецьких дослідницьких звітів. Містить записи з усіх областей наук, інженерії й технології. Джерела – головним чином звіти федеральних урядових агенств США, винаходи, що є доступними для ліцензування.
- SCISEARCH. Одна з найбільших мультидисциплінарних наукових баз даних – міжнародний покажчик літератури, що охоплює майже кожну предметну область науки, технології та біомедицини. База даних містить бібліографічну інформацію та цитовані посилання з понад 5000 наукових, технічних й медичних журналів.
- Open J-Gate.Директорія відкритого доступу до понад 6000 наукових журналів.
- RePEc.Відкритий Архів з економіки та суміжних дисциплін, створений з метою розповсюдження результатів світових наукових досліджень. Містить посилання понад 925 тис. статей, 2700 книг понад 16 тис. науковців.
- E-Journals.org.База посилань на сайти електронних журналів світу (релігія, медицина, соціологія, історія, економіка тощо).
- E-Books Directory.Каталог електронних книг, документів, лекцій з усіх галузей наук з можливістю додавати власні книги, коментарі до вже розміщених публікацій.
- Інтернет-архів Нобелевської премії.Все про Нобелевську премію та її лауреатів.
- Socionet. Науково-освітня соціальна мережа Соціонет інтегрує інформацію з безлічі серверів, що належать російським і закордонним науковим і освітнім організаціям, які беруть участь у міжнародних ініціативах RePEc і Open Archives Initiative.
- UNESCO Documents and Publications.Бібліографічні записи і повні тексти документів, публікацій та періодичних видань ЮНЕСКО, 1945 р. - теперішній час.
- The OpenCourseWare Consortium.Освітні ресурси Масачусетського Технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology (MIT))
- DART-Europe. Портал відкритого доступу до тез та дисертацій науковців Європейського Союзу. Колекція нараховує 324 308 документів з 512 університетів 27 Європейських країн.
- Theses Canada Portal. Колекція дисертацій Канадських науковців. Архів з 1965 року.
- DissOnline.de. Архів кандидатських, докторських дисертацій, захищених в Німеччині.
- ADT (Australiasian Digital Theses Program). Дисертації Австралії.
- Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes. Дисертації Бразилії.
- DiVA. Дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26 інституцій скандинавських країн EThOS. Electronic Theses Online Service (EThOS) - Сполучене Королівство.
- National ETD Portal (South Africa). Дисертації Південної Африки.
- JournalTOCs Discovery Service. Cервіс пошуку актуальної наукової інформації. Пошук здійснюється у назвах та змісті авторитетних наукових комерційних журналів та журналів вільного доступу (понад 15 тисяч назв журналів). JournalTOCs індексує статті одразу, як тільки вони з’являються в мережі.
- OA publishing at Nicolaus Copernicus University.Періодичні видання університету Миколи Коперника (Польща).
- Periodica Polytechnica.Наукові періодичні видання Будапештського університету технології та економіки.
|
Разом до перемоги! Слава Україні!
Сервіси для користувачив
Творча поличка бібліотеки
|