Перейти до контенту

Всесвітній день книги та авторського права

23 квітня світ відзначає день книги та авторського права – свято читачів, авторів, видавців, критиків, бібліотекарів і всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання. Це свято всіх, хто любить і шанує книгу, всіх, для кого книга є часткою життя.
Всесвітній день книги та авторського права було проголошено ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18).
Одна з головних його цілей – промоція читання і книговидання, привернення уваги до культури писемного слова, а також до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.
Звичайно, сьогодні, маючи під руками смартфон або працюючи за комп’ютером, легше шукати пояснення на сайтах Інтернету, ніж шукати довідник і довго гортати його сторінки.  Крім того, сьогодні книгу можна слухати. Але все, що ми знаходимо в Інтернеті, раніше було написано в книгах, і основна інформація людству до сих пір передається письмовими джерелами.
Права авторів намагалися унормовати на підставі Закону України “Про авторське право та суміжні права”, який був прийнятий у 1993 році та витримав більше 15 поправок. З січня 2023 року в Україні вступив в дію новий  Закон “Про авторське право та суміжні права”.
Завдяки дії закону про авторське право  у нас є змога читати світові бестселери і найкращі книги іноземних та  українських авторів. Завдяки закону твори захищені від піратства.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux